Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Naujienų archyvas

Kaišiadorių rajono jaunimo apdovanojimai

333

Kaišiadorių rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ organizavo jau tradicija tampantį renginį „Kaišiadorių rajono jaunimo apdovanojimai“. Šiuo renginiu siekiama pastebėti, apdovanoti ir pasidžiaugti tais, kurie praeitais metais daug dirbo, savo didelėmis pastangomis ir nuopelnais garsino Kaišiadorių kraštą. Net tris apdovanojimus pelnė mūsų gimnazijos auklėtiniai.

 „Metų savanoris“ – Kornelija Pigagaitė (III bm),

„Metų lyderis“ – Kamilė Urulevičiūtė (II fg),

 „Metų kūrybinė siela“ – Arminas Rainys (I hs).

 Sveikiname ir linkime sėkmės!  

 

Informacijos centras-biblioteka 

 

Mokslo metų baigiamasis užsiėmimas Vilniuje

Baigiantis mokslo metams, birželio 7 d., aktyviausi gimnazijos informacijos centro - bibliotekos skaitytojai kartu su BAUG-o (psichologinė biodinaminio asmenybės ugdymo grupė)  dalyviais per paskutinį užsiėmimą išvyko į Vilnių.  Pažintį su Nacionaline M. Mažvydo biblioteka pradėjome nuo Vaikų ir jaunimo literatūros departamento. Čia mūsų dėmesį patraukė paroda, kurioje eksponuojamas  žinomiausias A. de Sent Egziuperi kūrinys „Mažasis princas“, išleistas daugiau kaip 40 įvairių pasaulio kalbų. Ekskursijoje po didžiausią Lietuvos biblioteką susipažinome su šiuolaikiškai įrengtomis įvairiomis skaityklomis, erdvėmis, kuriose vyksta begalė susitikimų: jose galima groti, įrašinėti muziką, net meistrauti dirbtuvėse „Pats sau“. Jaunimo tobulėjimui galimybės čia yra didžiulės.

Po to nuvykome į Valstybės pažinimo centrą, kuriame aplankėme interaktyvią parodą „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Atkurtos valstybės šimtmetį patyrėme keliaudami per išsamią vizionierių tikrovę: su tarpukario lūkesčiais, nuožmiais karo laikotarpiais, sovietmečiu, pakiliu Sąjūdžiu ir imlia dabartimi. Džiugu, kad parodos organizatorių komandoje yra kaišiadorietis, buvęs  Algirdo Brazausko vidurinės mokyklos auklėtinis Tomas Lučiūnas.  Taip pat turėjome galimybę sukurti savo ateities miesto vizijas, įgarsinti  ir įkelti į virtualią erdvę. Ir pavadinimą sugalvojome „Bus dar visko...“, o po to ir pamatėme savo vizijas 3D erdvėje. Paroda labai šiuolaikiška, informatyvi ir išskirtinė.

 

20180607_125247 20180607_125852 20180607_134814 20180607_160448

 

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė

Psichologo Lioniaus Demjanovo fotografijos

Sporto festivalis „BE ACTIVE“

Bgikai 2021Rugsėjo 17-19 d. mūsų gimnazijos lengvaatlečiai dalyvavo sporto festivalyje „BE ACTIVE“ Palangoje. Mūsų bėgikai sėkmingai startavo ir visi užėmė I vietas: Julija Leonavičiūtė, II fg2 (5 km),  Matas Mertinkaitis, III hs (5 km), Miglė Švenčionytė, II fg2 (1 km) ir Dominykas Pūras, III bm (1 km).

Sveikiname su puikia pergale!

 

 

 

 

Fizinio ugdymo mokytojas Rolandas Morkūnas

 

 

„Misija Sibiras’15“

IMG 7508IMG 7514Prieš kelias dienas gimnazijos mokiniai dalyvavo ypatingoje istorijos ir pilietiškumo pamokoje. Į gimnaziją buvo atvykęs „Misija Sibiras‘15“ dalyvis Tomas Martinaitis ir „Misija Sibiras“ idėjos autorius Vygaudas Ušackas.

Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje V. Ušackas papasakojo apie iniciatyvos pradžią, pristatė pasiektus „Misija Sibiras“ dešimtmečio rezultatus. „Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė trylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten vis dar gyvenančiais lietuviais“, – teigė V. Ušackas.

T. Martinaitis susirinkusiems pristatė 2015 metų „Misija Sibiras“ kelionę. „Praėjusiais metais projekto dešimtmečio ekspedicija vyko į Tomsko sritį, federacinę sritį centrinėje Rusijoje, vakarų Sibire. Minint Baltijos šalių nepriklausomybės 25-metį, pirmą kartą į projektą „Misija Sibiras“ įsitraukė jauni žmonės iš Latvijos ir Estijos“, – pasakojo T. Martinaitis

Parodytos nuotraukos ir išsamus pasakojimas dar kartą priminė, kad netrukus nepriklausomybės šimtmetį švęsianti Lietuva išgyveno skaudžią istoriją, todėl branginti laisvę šiandien mums yra ypač svarbu.

Istorijos mokytoja Ona Jodonytė

(Ne)vaikiškai apie spektaklį

alytuje alytus1

Gimnazijos trečiokai apsilankė Alytuje ir miesto teatre žiūrėjo spektaklį intriguojančiu pavadinimu „(Ne)vaikiški žaidimai“. Jaunimui skirtas spektaklis, aštri socialinė drama, išryškinanti šiuolaikinės Lietuvos aktualijas, gvildena ir tėvų-vaikų santykių, ir jaunimo tarpusavio bendravimo problematiką. Tai gana realistinė šiuolaikinės šeimos, gyvenančios ne pagal visiems priimtinus standartus, karikatūra. Štai kokie įspūdžiai po spektaklio: „Buvau priblokšta spektaklio tikrumo – realios mūsų vartojamos kalbos ir problemų, kurias matyti štai taip, priešais save, buvo tarsi dūris į nugarą. Nustebino“, „Spektaklis sukrėtė, nes yra netradicinis. Jis mane paliko „be žodžių“ ir privertė susimąstyti. Rekomenduoju!“, „Spektaklis paliko ilgalaikį įspūdį ir mintyse vietos jį „suvirškinti“.

 

Refleksija po spektaklio tokia: nė vienas nenorėtume gyventi tokioje šeimoje, kokią matėme scenoje (amoralią, tinginčią dirbti, neauklėjančią vaikų) ir džiaugiamės, kad gyvename gražiose, mylinčiose šeimose.

 

 „Rašaluotų pirštų“ trečiokės korespondentės 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
5
18
19
28
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 76 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1346
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5662906
http://1rxpills.com/